Menu Zavřeno
Ing. Patrik Nacher

Ing. Patrik Nacher

Absolvent vysoké školy Bankovní institut, obor bankovní manažer (2006).

V letech 1996 až 2004 pracoval v různých tiskových a mediálních pozicích ODS a později Unie svobody. V tomto období se také podílel na volebních kampaních do PS, Senátu a do krajských zastupitelstev. Mezi roky 2002 a 2004 byl poradcem místopředsedy vlády Petra Mareše, v letech 2004 až 2006 mediálním poradcem ministra obrany Karla Kühnla.

Od roku 2005 se angažoval pro Národní radu osob se zdravotním postižením ČR. Je majitelem společnosti Digitaiment, která se zabývá mediálním a PR poradenstvím. Patrik Nacher provozuje několik internetových stránek, z nichž nejznámější se od roku 2005 zabývá tématem bank, poplatků a zvyšování finanční samostatnosti a gramotnosti spotřebitelů – www.bankovnipoplatky.com. Byl spolumajitelem prvního kamenného obchodu pro levoruké ve střední Evropě.

Podílí se na různých projektech ke zvyšování finanční gramotnosti českých spotřebitelů, například na televizním pořadu Suma sumárum aneb kde jsou mé peníze (ČT), na několika hraných dílech o finanční osvětě pro Černé ovce (ČT – tři série po 13 dílech) či pro portál iPrima.cz – Prima rádce (FTV Prima). Je spoluautorem seriálu o finanční gramotnosti, který měsíc vycházel v Lidových novinách (9. – 10.2016). V oblasti médií a marketingu se pohybuje 24 let, posledních více než 14 let se věnuje spotřebitelským tématům a bankovnictví. Je autorem knih „Konec finančních negramotů v Čechách“ (2015) a „Šílenosti doby korektní“ (2018).

Aktuálně je zastupitelem Zastupitelstva hlavního města Prahy a poslancem Parlamentu ČR, kde se v lednu 2018 stal předsedou podvýboru pro ochranu spotřebitele.